آشنایی با انواع قواره روسری و شال

قواره روسری

قواره روسری همان سایز روسری یکی از آن فاکتورهای مهمی است که در زمان خرید اینترنتی و حضوری روسری باید به آن توجه داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است که شما از طرح و رنگ یک روسری خیلی خوشتان بیاید، اما بعد از آنکه روسری را خرید کردید متوجه شده باشید که نمی‌توانید آن را در هر مکانی و با هر لباسی ست کنید. با این حال باید با انواع قواره روسری آشنا باشید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

علاوه بر توجه به قواره روسری و شال باید، آن‌ها را متناسب با فصل انتخاب و خریداری کنیم. مثلا نمی‌توان شال و روسری که جنس آن پشمی است را برای فصل بهار بپوشیم. زیرا ضخیم است و باعث تعریق زیاد سر می‌شود. در پست‌های قبلی درمورد اینکه در فصل بهار و تابستان بهتر است چه جنس روسری بپوشیم؟ صحبت کردیم.

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های که خانم‌ها دارند، ست کردن روسری با کیف و کفش‌شان است. با آگاهی از برخی، اصول و قواعد در مورد روسری می‌توانید به راحتی بهترین استایل را با ست کردن شال و روسری و کیف و کفش برای خودتان بسازید. اما باید بدانید که برای خرید روسری نیاز به اطلاعاتی دارید که بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

حتما بخوانید:

ویژگی انواع جنس شال و روسری

 شال و روسری چیست؟

شال و روسری یکی از مهمترین و اصلی‌ترین پوشش‌ برای خانم‌هاست. هر خانم ایرانی برای تکمیل شدن استایل خود نیاز به شال و روسری دارد. شال و روسری معمولا از جنس‌های مختلفی همچون پلی استر، نخ، حریر، ابریشم، ساتن، موهر و … ساخته می‌شود.

لازم است بگوییم شاید در کشور ما از  شال و روسری برای حجاب کردن و پوشش مو از نامحرم استفاده شود، اما در برخی از کشورها شال و روسری یک نوع اکسسوری پوشیدنی به حساب می‌آید کهش برای زیباتر شدن استایل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شکل روسری مربعی و شکل شال مستطیلی است که در ابعاد و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. در ادامه با انواع قواره روسری و شال آشنا شوید.

انواع قواره روسری

  • قواره ۶۵ در ۶۵

قواره روسری

یکی از کوچکترین سایزهای روسری، قواره 65*65 است. این قواره روسری بیشتر حکم تزئینی را دارد و به عنوان دستمال گردن و مچ استفاده می‌شود. جالب است بدانید که اخیرا آقایان بیشتر از خانم‌ها از این سایز روسری به عنوان زیباتر شدن استایل خود استفاده می‌کنند. از طرفی روسری‌های که قواره آن‌ها65*65 است به عنوان روسری کودکان معروف هستند.

قواره ۷۵ در ۷۵

قواره روسری دخترانه

این سایز از روسری معمولا از جنس حریر، ساتن، ابریشم است. یکی از کوچکترین روسری‌هایی است که است که قابل پوشیدن است. اما امروزه از این سایز روسری کمتر استفاده می‌شود. بیشتر افراد علاقمند به استفاده از روسری‌هایی با قواره بزرگ هستند.

قواره ۹۰ در ۹۰

قواره روسری زنانه

این سایز روسری یکی از متداول‌ترین روسری‌هایی است که خانم‌ها برای زیباتر شدن استایل خود از آن استفاده می‌کنند. باید بگوییم با توجه به این موضوع که سلیقه هر فردی متفاوت است و نمی‌توان تعریف کرد که دقیقا برخی از قوار‌ه‌های روسری مناسب چه مکانی هستند. لازم است بگوییم از این قواره از روسری، بیشتر برای مجلس و مهمانی استفاده می‌شود.

حتما بخوانید:

شال و روسری تو با توجه به فرم صورتت انتخاب کن (حرفه‌ای باش)

قواره ۱۲۰ در ۱۲۰ و ۱۴۰ در ۱۴۰

روسری قواره بزرگ

این سایز از روسری یکی از محبوب‌ترین قواره‌ها است که امروزه بیشتر از قواره‌های دیگر خرید و استفاده می‌شود. این مدل از روسری را هر جایی می‌توانید استفاده کنید. اما حتما درزمان خرید به جنس آن و فصلی که در آن هستیم توجه داشته باشید. تنوع طرح و رنگ این سایز از روسری به اندازه‌ای زیاد است که می‌توانید با توجه به سلیقه، رنگ مانتو، کیف و کفش و … انتخاب و خریداری کنید.

انواع قواره شال

شال دخترانه

شال‌ها هم همچون روسری ازقواره‌های مختلفی برخوردار هستند. معمولی ترین‌ اندازه‌ای شال، 70*180 است. اما قواره‌های دیگری همچون 80*180، 70*160، 90*200، 100*280 نام برد. شال‌های دو متری در عرض‌های مختلف نیز یکی از آن شال‌های پرطرفدار و محبوبی است که اخیرا بسیار زیاد از آن استفاده می‌شود.  این سایز شال یه شال هنرمندی معروف است.

با تمام این توضیحات لازم به ذکر است که در خرید شال و روسری لازم است به نکات مهمی از جمله قواره آن توجه داشته باشید. مخصوصا اگر قصد خرید روسری یا شال را به صورت اینترنتی دارید، حتما به این نکته دقت کنید. علاوه بر این جنس روسری را هم متناسب با فصل انتخاب کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید