اصول انتخاب مانتو تابستانی دخترانه

مانتو تابستانی

با توجه به این که داریم به فصل تابستان نزدیک می‌شویم، خانم‌ها به دنبال خرید مانتو تابستانی برای این فصل هستند. فصل تابستان دغدغه بیشتر خانم‌ها این است که چی بپوشیم تا هم خوش استایل باشیم و هم گرممان نشود. بنابراین باید بدانیم که چه جنس و مدل مانتویی را برای این فصل انتخاب کنیم. همان طور که می‌دانید مهمترین عنصر تشکیل دهنده استایل خانم‌ها مانتو است. به همین منظور لازم است با اصول انتخاب مانتو تابستانی آشنا باشید، تا در عین حال که خوشتیپ و خوش استایل هستید، گرما این فصل شما را اذیت نکند.

اصول مهم انتخاب مانتو تابستانی

  • جنس مانتو تابستانی

اولین و مهمترین فاکتور در زمان خرید مانتو جنس آن است. معمولا در فصل تابستان همه خانم‌ها دوست دارند، مانتویی سبک و خنک بپوشند. گرمای فصل تابستان واقعا بد و طاقت فرساست به همین دلیل الویت همیشه مانتو تابستانی خنک و سبک است. پس در زمان خرید مانتو اول از همه جنس آن را دقت کنید که متناسب با فصل سال باشد تا با پوشیدن آن احساس رضایت و راحتی بیشتری داشته باشید.

مانتوی تابستانی خوب و ایده آل است که اول از همه نازک باشد و همچنین پارچه آن از الیاف پنبه‌ای و طبیعی باشد. از طرفی دقت داشته باشید که پارچه مانتو پلی استر نداشته باشد و یا درصد خیلی کمی داشته باشد. مانتوهایی که جنس پارچه‌های آن‌ها وال یا لینن سبک و بسیار خنک هستند و بهترین انتخاب برای روزهای گرم فصل تابستان‌ند. بنابراین باید بدانید که تمامی ویژگی‌های یک مانتو خوب تابستانی را دارند.

  • رنگ مانتو

رنگ مانتو تابستانی

فصل تابستان چون هوا خیلی گرم است بهتر است از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید. رنگ‌های تیره گرما رو بیشتر به خودش جذب می‌کند و باعث افزایش گرما می‌شود.بنابراین سعی کنید برای فصل بهار و تابستان از رنگ‌های روشن برای انتخاب آیتم‌های استایل خود استفاده کنید. اگر خیلی تمایل به استفاده از رنگ‌های زرد، صورتی و از این دست رنگ‌ها رو ندارید؛ به سراغ رنگ‌های کرم، طوسی روشن و سفید بروید. این رنگ‌های خنثی هم بسیار زیبا هستند و به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند و هم گرما را به خود جذب نمی‌کنند.

  • برش و مدل مانتو

در فصل گرما قطعا لباس‌هایی که به تنمان بچسبد، خیلی خوب نیست و آدم را کلافه و بی حوصله می‌کند. از این معیار به سادگی نگذرید، زیرا در این فصل پیش رو واقعا اذیت کننده تر از آنچه که شما تصورش را می‌کنید است.

قطعا اگر سر ظهر بیرون رفته باشید در فصل تابستان و یک مانتو تنگ چسب هم پوشیده باشید، اهمیت این موضوع را می‌فهمید. بدون شک بیشتر از یک ساعت نمی‌توانید آن را تحمل کنید و کل روز شما خراب و بی حوصله خواهد کرد. بهترین انتخاب برای این روزها انواع مدل‌های مانتو جلو باز و آزاد است. لباس‌های نخی و گشادی که باعث شود، هوا رد و بدل شود و همین دلیل باعث می‌شود که شدت گرما رو کمتر احساس کنید. مدل مانتوهای پانچو نخی، کیمنو از مدل‌های بسیار پرطرفدار در این فصل هستند.

  • مانتو بدون کمر

همان طوری که بیان شد، آزادی و گشاد بودن مانتو یکی از مهمترین عوامل انتخاب مانتو تابستانی است. به همین دلیل بهتر است مانتویی انتخاب کنید که کمر نداشته باشد تا مانتو به تن شما نچسبه و آزادتر باشه تا باعث نشود که احساس گرمای بیشتری کنید. مانتوهای کمر دار بیشتر برای فصل پاییز و زمستان مناسب است . بهتر است اینگوه بیان شود که کمر مانتو باعث می‌شود همان قسمت بدن بیشتر عرق کند و باعث شود احساس گرما بیشتری کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید