تیپ اسپرت دخترانه چیست و چگونه تیپ اسپرت دخترانه بزنیم؟

تیپ اسپرت دخترانه

تیپ اسپرت دخترانه از محبوب‌ترین استایل‌ها در میان دختران است. در این استایل محدودیت‌ها برای مدل لباس و پوشش و یا اکسسوری‌هایی که استفاده می‌شود به‌مراتب کمتر از استایل‌های دیگر می‌باشد اما علاوه بر این مسئله‌ای دیگر که باعث محبوبیت تیپ اسپرت می‌شود راحت بودن پوشش است. اما در هر صورت تیپ اسپرت دخترانم نیز دارای اصول و قواعدی است که هر چه دختران به اصول و قواعد پایبندتر باشند استایل زیباتری خواهند داشت و البته ترفندهای صنعت مد و پوشاک در زیباتر جلوه‌دادن پوشش شما بی‌تأثیر نخواهند بود.

برای آگاهی از ترفندهایی که باعث می‌شود تیپ اسپرت شما کامل‌تر باشد و به طور کلی برای پاسخ به سؤال چگونه تیپ اسپرت دخترانه بزنیم ادامه مطالب را دنبال کنید.

تیپ اسپرت دخترانه چیست؟

تیپ اسپرت دارای محدودیت سنی نیست و همه افراد در هر سن و با هر جنسیتی که باشند می‌توانند طرف‌دار تیپ و استایل اسپرت باشند. البته این استایل بین افراد ورزشکار و کسانی که به طور منظم پیاده‌روی و فعالیت ورزشی دارند محبوب‌تر است اما اگر نگاهی به افراد سطح شهر بیندازید احتمالاً نیمی از آن‌ها را با تیپ اسپرت خواهید دید. لباس‌هایی که تحت عنوان لباس ورزشی و یا اسپرت مورد استفاده قرار می‌گیرند فوق‌العاده احساس راحتی به فرد القا می‌کنند و افرادی که مدت‌زمان زیادی را بخواهند در بیرون از خانه به سر ببرند احتمال زیاد تیپ اسپرت یکی از گزینه‌های انتخابی آن‌ها است.

در ادامه توضیحات قبلی برای تعریف تیپ اسپرت دخترانه نیازی به تعریف بیشتر نیست به‌جز اینکه آیتم‌هایی که قرار است در پوشش استفاده شوند مخصوص دختران باشد. البته لازم به ذکر است که بسیاری از لباس‌های اسپرت مثل کتونی تیشرت و شلوار به‌صورت یونی سکس یا همان قابل‌استفاده برای هر دو جنسیت تولید می‌شوند اما درهرصورت مواردی وجود دارند که به دختران کمک می‌کند تا تیپ اسپورت خود را متمایز از تیپ مردان قرار دهند.

چگونه تیپ اسپرت دخترانه بزنیم؟

استایل اسپرت دخترانهاستایل اسپرت دخترانه می‌تواند همان استایلی باشد که شما به هنگام باشگاه رفتن و یا ورزش‌کردن می‌پوشید. این سبک لباس‌ها دارای خصوصیاتی هستند که برای داشتن استایل مناسب باید آن‌ها را رعایت کنید. موارد زیر بخشی از این خصوصیات می‌باشند:

  • پارچه

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای انتخاب لباس در هر نوع استایلی پارچه و متریالی است که در دوختن و تولید لباس در نظر گرفته شده است. لباس‌هایی که در تیپ دخترانه اسپرت استفاده می‌شوند غالباً از جنس‌های کشی که قابلیت تنفس دارند و البته مقاوم هستند تولید می‌شوند. در مواردی در تولید این‌گونه لباس‌ها از پارچه‌های نانو نیز استفاده می‌شود. استفاده از این نوع متریال به این دلیل است که لباس‌های اسپرت بیشتر در قالب لباس‌های ورزشی استفاده می‌شوند و درنتیجه باید برای انواع فعالیت‌های ورزشی مناسب باشند.

حتما بخوانید:

خانم‌های کوتاه قد و آیتم‌های ضروری برای خوش استایل دیده شدن آنها

در هنگام فعالیت ورزشی عرق کردن امری طبیعی است اما برای اینکه تنفس پوست در این زمان بهتر انجام شود لازم است تا از لباس‌هایی استفاده کنید که تنفس‌پذیر هستند و البته لباس‌های نانو نیز برای این منظور طراحی شده‌اند.

  • رنگ و طرح

استایل دخترانه

همان گونه که پیش‌تر گفته شد رنگ و طرح در این سبک لباس محدودیتی ندارد و دست شما برای انتخاب باز است. البته در تیپ اسپرت دخترانه این محدودیت حتی کمتر هم می‌شود و رنگ و مدل‌های بیشتری برای لباس‌های دختران در نظر گرفته شده است. به هر حال طیف گسترده‌‌ای از رنگ و طرح در گزینه‌های شما وجود دارد تا تیپ اسپرت خود را به‌دلخواه تکمیل کنید. همین‌طور ویژگی یونی سکس بودن لباس‌های اسپرت موجب شده است تا تفکیک جنسیتی بری رنگ و مدل لباس‌های اسپرت خیلی مطرح نشود اما در مواردی هم بعضی از لباس‌ها مختص بانوان و یا مردان طراحی می‌شود.

  • برش لباس

آزادی لباس‌های اسپرت بستگی به سلیقه و راحت بودن فرد دارد و نوع فعالیت‌های ورزشی و شدن آن نیز به‌عنوان فاکتورهای تعیین‌کننده دیگر در نظر گرفته می‌شوند. در انواعی از لباس‌ها مثل گرمکن˓ تیشرت و سویی شرت بهتر است طراحی لباس‌ها به‌گونه‌ای انجام شود تا مداخله‌ای در انعطاف بدن نداشته باشد و انجام فعالیت‌های ورزشی با هر نوع کشش و حرکات انعطافی قابل انجام باشد. در تیپ اسپرت دخترانه یکی از مواردی که استفاده می‌شود لگ‌های ورزش است. خاصیت این لگ‌ها این است که در عین چسبان بودن می‌توانند تنفس را برای پوست امکان‌پذیر کنند و به‌علاوه مانعی برای انجام انواع حرکت‌های ورزشی نیستند و برای بیشتر بانوان به‌راحتی شلوار گرمکن‌های گشاد می‌باشند.

برش‌های لباس‌های ورزشی در زیبا نشان‌دادن این لباس‌ها برتن شما می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشد. در تیپ اسپرت دخترانه به دلیل حساسیت بیشتر بانوان به زیبایی استایلشان بهتر است در هنگام خرید لباس‌های اسپرت نوع برش آن را نیز در نظر بگیرند. البته باید در نظر بگیرید که در تیپ اسپرت مهم‌ترین فاکتور کارآمدی لباس است و زیبایی در درجه دوم قرار می‌گیرد.

  • شلوار اسپرت

از اقلام مهم در هر استایلی شلوار است. شلوارهای اسپرت شامل لگ˓ برمودا و اسکینی هستند که در شکل‌های راسته˓ دمپا و مچی در بازار وجود دارند. در تیپ اسپرت دخترانه بیشترین نوع شلواری که مورد انتخاب و استفاده دختران قرار می‌گیرد لگ‌های ورزشی است. لگ‌های ورزشی برای زیبا نشان‌دادن پا بسیار کارآمد هستند. لگ‌های ورزشی در انواع مدل و رنگ موجود است که طیف سلیقه گسترده‌ای را می‌تواند پوشش دهد. البته مدل‌های دیگر شلوار مثل برمودا و اسکینی نیز توسط دختران استفاده می‌شوند که اگر با موارد دیگر در پوشش شما همخوانی داشته باشند بسیار جذاب جلوه خواهند کرد.

حتما بخوانید:

28 نوع استایل مختلف و آشنایی با ویژگی هر یک از آنها

شلوارهای اسکینی توسط آقایان نیز استفاده می‌شوند اما مقدار کاربرد در میان مردان نسبت به خانم‌ها بسیار کمتر است. شلوارک و شورت ورزشی در میان مردان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

  • لباس و ست اسپرت

ست‌کردن برای تیپ اسپرت دخترانه از موارد مهم تلقی می‌شود. بسیاری از دختران علاقه دارند تا آیتم‌های استفاده شده در هر استایل آن‌ها با یکدیگر همخوانی داشته باشد و ست باشند که تیپ اسپرت دخترانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. لباس‌های ست در استایل اسپرت بیشتر از هر نوع استایل دیگری دیده می‌شود. ست‌های اسپرت دختران شامل: مانتو و شلوار ست˓ اسپرت نیم‌تنه و شلوار اسپرت ست˓ سوییشرت و شلوار اسپرت ست و بلوز و شلوار اسپرت ست می‌باشند.

  • اکسسوری‌های تیپ اسپرت

اکسسوری

در هر نوع تیپی جزئیات از مهم‌ترین عوامل می‌باشد. اگرچه بلوز و شلوار اصلی‌ترین بخش‌ها در لباس پوشیدن می‌باشند اما تأثیر اکسسوری را در ظاهر شما نمی‌توان انکار کرد. اکسسوری‌های تیپ اسپرت دخترانه شامل کلاه˓ اسکارف˓ کتونی (کفش) و کیف می‌شود. البته اکسسوری‌های دیگری نیز دیده می‌شود که بسیار پرکاربرد هستند اما مهم‌ترین‌ها مواردی بودند که نام بردیم.

تاکنون تیپ اسپرت دختران را تا حد زیادی برای شما توضیح دادیم و جزئیات آن را نیز بررسی کردیم اما لازم است بدانید که تیپ اسپرت فقط در مواقع ورزش و باشگاه رفتن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بسیاری از افراد در فعالیت‌های روزمره خود نیز از تیپ اسپرت استفاده می‌کنند. وقتی‌که تیپ اسپرت را برای فعالیت‌هایی به جز ورزش انتخاب می‌کنید لازم است نکاتی را رعایت کنید تا تیپ شما خیلی هم ورزشی نباشد و کمی حالت مینیمال به خود بگیرد. این نکات عبارت هستند از:

  • در تیپ اسپرت لباس‌های براق و مجلل را وارد نکنید

همان‌طور که گفتیم تیپ اسپرت برای راحتی شما است و نیازی نیست تا از لباس‌های مجلل و براق در آن استفاده کنید. به‌ خصوص بعضی از پارچه‌ها مثل پارچه ساتن شما را از سبک اسپرت دور می‌کند. تا جایی که ممکن است از پارچه‌های مات استفاده کنید و سعی نکنید جزئیات هرچند کم اما براق را وارد استایل کنید. این کار درنهایت موجب به‌هم‌ریختن هارمونی تیپ اسپرت دخترانه شما می‌شود و استایل شما را نامناسب جلوه می‌دهد.

  • زیورآلات را کم و متناسب با موقعیت استفاده کنید

استفاده از زیورآلات باعث تبدیل تیپ شما از اسپرت به مجلسی خواهد شد و وقتی اکثر لباس‌ها و جزئیات تیپ شما اسپرت است استفاده از مواردی که با این سبک همخوانی نداشته باشد بی‌مورد و نامناسب است. تا جای ممکن از زیورآلاتی استفاده کنید که شما را از این سبک دور نمی‌کند و تقریباً اسپرت محسوب می‌شوند. البته که به هنگام ورزش‌کردن وجود زیورآلات به شما کمکی نخواهد کرد!

حتما بخوانید:

باید و نبایدها برای استایل خانم‌ها با توجه به قد

  • آرایش ملایم و ساده داشت باشید

آرایش کردن موجب رسمی نشان‌دادن چهره شما می‌شود و به‌تبع هرچقدر میزان آرایش بیشتر باشد از تیپ اسپرت دخترانه دورتر خواهید شد. آرایش در حدی که بسیار ملایم و ساده باشد می‌تواند در شاداب‌تر نشان‌دادن صورت شما مؤثر واقع شود اما نداشتن آرایش هم به‌سلامت پوست شما کمک می‌کند و هم به هنگام داشتن استایلی اسپرت سبک شما را خراب نخواهد کرد. پیشنهاد ما استفاده از کرم‌های ساده و ضدآفتاب است تا جوانی پوست شما در صورت استفاده زیاد از لوازم آرایشی به خطر نیفتد.

  • سادگی بهترین مدل مو برای تیپ اسپرت

یکی دیگر از مواردی که در نزدیک کردن تیپ اسپرت دخترانه شما به حد استاندارد کمک می‌کند ساده بستن مو است. اگر که قصدتان از داشتن استایل اسپرت ورزش است که مدل مو هیچ کمکی به شما نخواهد کرد و تنها نباید برای شما مزاحمتی ایجاد کند اما اگر قصد ورزش ندارید بهتر است از مدل موهای ساده استفاده کنید و هیچ‌گونه بافتی به کار نبرید.

تیپ اسپرت دخترانه از پرکاربردترین استایل‌ها در میان دختران جوان است اگرچه تیپ اسپرت محدودیتی از نظر سنی شامل نمی‌شود. در هر نوع استایلی باید یک سری نکاتی را رعایت کرد تا استایلی زیبا و مناسب داشت. در این مقاله سعی بر این بود تا این نکات را برای شما به‌صورت کاربردی بازگو کنیم. با استفاده از این نکات و اصول و قواعد تیپ اسپرت بهتری را برای خود تدارک ببینید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید