در انتخاب لباس راحتی زنانه باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

لباس راحتی زنانه

همیشه انتخاب لباس برای اکثر افراد دغدغه‌ای مهم بوده است، به‌ ویژه برای خانم‌ها. انتخاب لباس باید به نحوی باشد تا تأثیر خوبی از جانب شما بر روی دیگران بگذارد. در واقع لباس شما تا حدی معرف حالات درونی و شخصیت شما است. در کنار تأثیری که لباس بر روی دیگران می‌گذارد. یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب لباس باید توجه داشت حس خود فرد نسبت به لباس است. شما نیز باید درون لباستان احساس خوب و راحتی داشته باشید و البته که حس خود شخص نسبت به حس سایرین در اولویت قرار دارد. راحت بودن در لباس پوشیده شده زمانی که حرف از لباس راحتی زنانه باشد اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند. زیبایی لباس برای خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است اما راحت بودن آن نیز قابل‌انکار نیست. لباس راحتی برای خانم‌ها باید به نحوی باشد که حفظ اعتماد به نفس آن‌ها نیز تأثیرگذار باشد. برای انتخاب لباس راحتی زنانه ابتدا باید نکاتی را لحاظ کنید تا لباس مناسبی را برای خود انتخاب کنید. برای آشنایی با راهنمای خرید لباس راحت زنانه مطلب زیر را تا انتها دنبال کنید.

منظور از لباس راحتی زنانه چیست؟

لباس راحتی زنانه

لباس راحتی زنانه همان‌طور که از اسمش پیداست لباسی است که در خانه و به هنگام استراحت پوشیده می‌شود. لباس‌های راحتی لباس‌هایی کاملاً غیررسمی هستند و بیشتر از جنس نخ و یا پنبه دوخته می‌شوند. اکثر خانم‌ها از لباس راحتی استفاده می‌کنند که یک یا دو سایز بزرگ‌تر است تا آزادی بیشتری در هنگام پوشیدن آن حس کنند. این مسئله برای لباس‌های تابستانی و بهاری که هوا گرم است بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

نکاتی که باید در هنگام خرید مدنظر قرار دهید:

 • جنس لباس راحتی
 • قیمت لباس راحتی
 • سایز لباس راحتی
 • رنگ لباس راحتی
 • مدل لباس راحتی
 • کیفیت لباس راحتی

به جنس لباس راحتی اهمیت دهید

لباسی که در خانه و به هنگام استراحت می‌پوشید باید جنس خوبی داشته باشد تا احساس راحتی و سبک را در شما ایجاد کند. جنس لباس راحتی باید از جنس لباس‌های مهمانی بهتر باشد چراکه مدت طولانی‌تری بر تن شما است و باید در آن احساس آرامش کنید. درنتیجه جنس لباس انتخابی شما برای خانه بسیار مهم است. از دیگر نکات انتخاب لباس راحتی زنانه در حوزه جنس آن درنظرگرفتن آب‌وهوای محل سکونت است.

ست لباس راحتی

جنس لباس‌های راحتی اغلب از انواع نخ و پنبه می‌باشد که احساس راحتی و آرامش بیشتری به شخص القا کنند. اما اگر محل سکونت شما سردسیر است بهتر است از لباس راحتی‌هایی استفاده کنید که ضخیم‌تر هستند تا گرمای لازم را نیز برای بدن شما ایجاد کنند. بدیهی است که در مناطق گرمسیر لباس‌های راحتی از پارچه‌های نازک‌تری دوخته می‌شوند. پس آب‌وهوا و دمای محل زندگی شما در انتخاب جنس لباس راحتی نقش بسزایی دارد.

در کنار لباس‌های راحتی نخی که ترجیح اغلب خانم‌ها است اما باید بدانید که لباس‌های راحتی پلاستیکی زیادی نیز دوخته و به فروش می‌رسند. این لباس‌ها به دلیل کیفیت پایینی که دارند در اغلب موارد ارزان‌تر از لباس‌های نخی هستند اما ممکن است برای افراد حساسیت‌های پوستی ایجاد کند و همین‌طور موجب گرم‌شدن بدن شود که این مسئله در نقاط گرمسیر و در روزهای گرم تابستان مشکل‌ساز می‌شود.

قیمت بالای لباس نشانه کیفیت بالا نیست

لباس راحتی زنانه از پوشاکی است که تعداد زیادی از تولیدکنندگان پوشاک در آن حوزه فعالیت می‌کنند و همین‌طور تعداد فعالان در این حوزه رو به افزایش است و این افزایش هم‌راستا با نیاز جامعه به این نوع پوشاک است. پس این صنعت پررقابت است و اکثر تولیدی‌های پوشاک در صدد جذب مشتری بیشتر فعالیت می‌کنند و در بازه قیمتی مشخصی لباس راحتی زنانه عرضه می‌کنند. در نتیجه اگر قصد خرید دارید با مراجعه به سایت‌های اینترنتی فروش لباس به‌راحتی از انواع مدل و قیمت‌ها مطلع می‌شوید و بی‌دلیل از فروشگاه‌های با قیمت بالا خرید نمی‌کنید.

حتما بخوانید:

تو خونه چجوری تیپ بزنیم تا جذاب‌تر به نظر برسیم؟

لازم به ذکر است که همیشه قیمت بالا نشانه کیفیت بالا و مطلوب نیست و با پرس‌وجو از چند فروشگاه و بازدید از سایتشان با قیمت انواع پوشاک آشنا خواهید شد.

در انتخاب سایز لباس راحتی دقت کنید

لباس تنگ و چسبان تنفس پوست را سخت‌تر می‌کند. با توجه به اینکه شما ممکن است ساعات طولانی را در محل کار بازار و یا دانشگاه باشید بهتر است در خانه از لباس‌هایی آزادتر استفاده کنید تا پوست شما کمی نفس بکشد.

ست بلوز شلوار راحتی

لباس‌های آزاد موجب احساس آرامش بیشتری از جانب شما می‌شود. اگر قصد خرید تیشرت و یا تاپ را داری بهتر است از یک تا دو سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید اما برای خرید ششلوار دقیقا سایز خود را خریداری کنید.

تأثیر رنگ لباس راحتی در سر زندگی شما

لباس راحتی زنانه در مدل‌های مختلفی دوخته می‌شود و در طراحی و یا چاپ تصاویر روی آن از انیمیشن‌های کارتونی و یا تصاویر جذاب و زیبا استفاده می‌شود. استفاده از این طرح‌ها و یا رنگ‌های روشن در لباس راحتی باعث ایجاد حس سرزندگی‌ونشاط در خانم‌ها می‌شود. اگرچه افراد ممکن است علاقه بیشتری بهرنگ‌های تیره و یا خنثی داشته باشند اما بهتر است از رنگ‌های متنوعی استفاده کنند تا روحیه خوبی را در محیط خانه برای خود حفظ کنند.

استفاده از رنگ‌های روشن برای لباس‌های راحتی نه‌ تنها بر روحیه خود فرد بسیار تأثیر خوبی دارد. بلکه باعث حس شادی در سایر اعضای خانه نیز می‌شود. پس همیشه رنگ‌های شاد را در گزینه‌های خرید خود قرار دهید.

مدل لباس راحتی

مدل لباس راحتی زنانه از جمله عواملی است که بستگی زیاد به سلیقه خود شخص دارد. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد صنعت تولید لباس راحتی بسیار گسترده است و کارگاه‌های تولیدی بسیاری در این زمینه فعالیت دارند. پیداکردن و انتخاب لباس راحتی متناسب با سلیقه شما در هم‌چین بازار پوشاکی کار بعید و دور از انتظاری نیست و مسلماً برای تمامی سلیقه‌ها می‌توان پوشاک انتخاب کرد.

لباس خونگی

در کنار همه این موارد گفته شده باید به دمای محل زندگی خود نیز دقت کنید. تا اگر هوا در آن منطقه سر است بهتر است از مدل‌های بلندتر و جمع‌تر استفاده کرد. اما اگر دمای اطراف شما گرم است از لباس راحتی‌های اور سایز و کوتاه‌تر استفاده کنید تا احساس گرمای زیاد نداشته باشید.

کیفیت لباس راحتی

لباس‌هایی که در منزل استفاده می‌کنید از لحاظ کیفیت باید تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای با سایر انواع پوشاک داشته باشند. بعضی از افراد به تصور اینکه این لباس در خانه پوشیده می‌شود اهمیت چندانی به کیفیت آن نمی‌دهند و هر نوع لباسی را به‌عنوان لباس راحتی انتخاب می‌کنند.

لباس راحتی انتخابی شما باید انعطاف‌پذیر باشد و به شما احساس راحتی دهد. برای خرید لباس راحتی زنانه زیبایی در درجه دوم قرار می‌گیرد با این حال که این معیار برای بعضی از انواع لباس مثل لباس‌های مجلسی مهم‌ترین ملاک قرار دارد.

حتما بخوانید:

برای خرید لباس خونگی زنانه چه نکاتی رو باید رعایت کنید.

البته که زیبایی لباس راحتی نیز اهمیت بالایی برخوردار است و شما نباید هیچگاه تأثیر زیبایی رنگ و مدل لباس راحتی را بر روحیه خود منکر شوید. نکته‌ای که اینجا سعی بر بیان آن داریم این است که به‌هیچ‌وجه کیفیت را فدای زیبایی نکنید و هر نوع لباسی را به‌ عنوان لباس راحتی انتخاب نکنید.

انواع لباس راحتی زنانه

انواع مدل‌هایی که می‌توانید برای لباس راحتی انتخاب کنید شامل موارد زیر می‌باشند:

 • پیراهن زنانه

پیراهن‌های زنانه برای روزهای گرم به شما توصیه می‌شوند. پیراهن‌های زنانه از تنوع بالایی بین انواع لباس راحتی زنانه برخوردار است.

 • ست بلوز و شلوار زنانه

ست بلوز و شلوار

ست بلوز و شلوار موردتوجه خانم‌هایی هستند که به شدت بر روی همخوانی رنگ لباس‌های خود حساس هستند. ست بلوز و شلوار زنانه از یک الگوی رنگی و مدل استفاده می‌کنند و باعث زیباتر شدن و مرتب به نظر رسیدن ظاهر افراد می‌شوند.

 • ست تاپ و شلوارک زنانه

ست تاپ و شلوارک زنانه همانند ست بوز و شلوار زنانه است اما بیشتر برای روزهای گرم استفاده می‌شوند.

 • تیشرت زنانه

تیشرت زنانه نوعی از پوشاک است که به عنوان بخشی از لباس راحتی زنانه همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد و تیشرت‌ها هم در فصل گرما و هم فصل‌های سرد پوشیده می‌شوند و حتی انواعی از آن‌ها گزینه مناسبی برای دورهمی‌های دوستانه است.

حتما بخوانید:

آشنایی با انواع تیشرت دخترانه

 • شلوار زنانه

شلوارهای راحتی زنانه در انواع مختلفی هستند و هر کس با توجه به فصل‌ها و آب و هوای پیشروی خود شلوار راحتی را انتخاب می‌کند. شلوار راحتی انتخابی برای فصول سرد می‌توانند گرمکن˓ لگ‌های تو کرکی و یا شلوارهای پشمی باشند و در نقطه مقابل آن یعنی فصل‌های گرم شلوارهای گشاد بیشتر مورد انتخاب قرار می‌گیرند.

 • لباس‌خواب زنانه

در آخر یکی از انواع لباس‌های زنانه لباس‌خواب می‌باشد. لباس‌خواب همان‌طور که از اسمش مشخص است لباسی است که به هنگام خواب می‌پوشید. این مدل لباس‌ها نسبت به سایر لباس‌های راحتی بازتر هستند و جنس نازکی دارند. زیبایی تا حد کمی در این نوع لباس مطرح می‌شود اما بازهم کیفیت ارجحیت دارد. جنس اکثر لباس‌های خواب از ساتن است اما بسیاری از افراد از لباس‌های خواب نخی استقبال می‌کنند.

لباس راحتی زنانه در خانه به شما امکان ایجاد احساس آرامش و سبکی را می‌دهد. سعی کنید که علاوه بر نکات گفته شده همیشه لباس راحتی خود را در طی زمانی که بر تن دارید مرتب نگه‌دارید تا ظاهر آراسته و زیبایی شما به هم نریزد. جنس و کیفیت خوب لباس راحتی زنانه موجب ایجاد احساس خوب و همین‌طور کمک به‌ سلامت پوست شما می‌شود. در انتخاب لباس راحتی حتماً جنس آن را در نظر بگیرید تا از الیاف طبیعی دوخته شده باشد. در آخر همیشه به ساعت‌های استراحت و آرامش گرفتن خود بیشترین اهمیت را بدهید هرچند که این اهمیت‌دادن با خرید لباس راحتی زنانه دلخواه شما باشد.

وبلاگ

جنس لباس تو خونه ایلباس تو خونه ایلباس خانگیلباس خونگیلباس راحتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید