رایحه چرمی (Leather note) را بیشتر بشناسید !

رایحه چرمی

رایحه چرمی آخرین گروه بویایی است که میخواهیم در این مطلب از آن صحبت کنیم. باید بگوییم به طور رسمی هیچ زیر گروه بویایی برای این رایحه تعریف نشده است. خواستگاه این رایحه به چندین قرن قبل باز می‌گردد. جالب است بدانید که در قرن‌های گذشته، مواد معطر به منظور رفع بوی ناخوشایند چرم و پوست مورد استفاده قرار میگرفته است. عطر و ادکلن‌های این گروه بویایی بیشتر مردانه هستند.

عطرهای چرمی انواع برندها، به خصوص آن دسته از برندهایی که در صنعت چرم مشغول به فعالیت هستند، موفق بوده و در اکثر موارد باعث بهبود و معروفیت شخصیت آن برند شده‌اند. یکی از معروف‌ترین برندهایی که در این زمینه کار می‌کند برند هرمس است. برند هرمس اوایل تنها یک کارگاه تولید لوازم چرمی مخصوص سوارکاران بوده است. بعد از گذشت مدت زمانی تصمیم گرفت که کیف و لوازم چرمی برای آقایان و خانم‌ها طراحی و تولید کند. جالب است بدانید که عطرهای هرمس دقیقا بوی محصولات چرمی این برند را داراست.

حتما بخوانید:

رایحه چوبی رو بیشتر بشناس !

رایحه شرقی (Orienta) را بیشتر بشناسید.

تاریخچه رایحه چرمی

رایحه چرمی

قدمت رایحه چرمی به قرن 16 میلادی بازمیگردد. از نظر تاریخی باید بدانید که یکی از اولین عطرها در رایحه‌های عطر سازی بوده است. ریشه رایحه چرمی بازمی‌گردد به دستکش‌های چرمی که آن زمان برای اشرافی‌ها می‌ساختند.

اولین عطری که رایحه چرمی داشت و به ثبت رسید، برند سلطنتی کرید بود که در آن زمان‌ها به طراحی و تولید دستکش چرمی مشغول بود. این رایحه را آن زمان پادشاه انگلستان شاه جرج سوم که علاقمند به دستکش چرمی بود، استفاده می‌کرد.  جیم کرید به خواسته شاه، عطر creed royal english leather را با رایحه چرمی برای او تولید کرد.

از لحاظ تاریخی باید بدانید که رایحه چرمی به دو دسته چرم اسپانیایی و روسی دسته بندی می‌شود. عطرهای چرمی روسیه به منظور استفاده برای بوی لباس نظامی‌ها تولید می‌شد. این دسته از عطرها رایحه تندی دارند و دلیل آن وجود توس به منظور ساختن کالاهای چرمی ضد آب و الاستیک است.
عطرهای چرمی اسپانیایی با کمک گیاهان، گل و میوه‌ها با ترکیب شدن مشک، و دیگر مواد معطر تهیه می‌شود. لازم است بدانید که این دسته از عطرها بیشتر میوه‎ای هستند و دارای یک نت برجسته‌تر  هستند.

حتما بخوانید:

رایحه گل دار یا floral مناسب ترین رایحه برای خانوم‌ها

رایحه مرکباتی بهترین رایحه عطر برای نوجوانان و جوانان

در دنیای امروز تولید عطر با رایحه چرمی با کمک عطرهای مشتق شده به صورت طبیعی و با استفاده از همچون رایحه‌هایی بدست می‌آید. منابه طبیعی مثل خاکستر، کاکائو، حسن لبه، کاسترئوم و مرکبات بدست می‌آید.

دسته بندی

عطر چرمی

همان طوری که در بالاتر گفتیم، با وجود قدیمی بودن این رایحه و هیچ زیر گروهی ندارند، اما باید بگوییم بنیاد fumeurs societe francaise des par  این رایحه را به سه دسته تقسیم بندی کرده است:

G1: عطرهای چرمی محض

G2: عطرهای چرمی تنباکویی

G3: عطرهای چرمی دودی

زمانی که عطرهای عربستان به دنیای مد و فشن وارد شدند، باید بگوییم که این چرم ها بویی تند و قوی داشتند. مثل سرژلوپنس، Parfum d`Empier، Montale

رایحه عطرها انواع مختلفی دارد که باید با توجه به سلقه خود یکی از انواع آن‌ها را برای خرید و خوش بو بودن انتخاب و خریداری کنید.

رایحه عطر – آشنایی با انواع رایحه‌های عطر زنانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید