راهنمای خرید صندل دخترانه تابستانی

صندل دخترانه تابستانی

با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا، خرید صندل دخترانه تابستانی بیشتر شده است. اکثر ماها در فصل تابستان مدت زمان بیشتری را در بیرون از خانه می‌گذرانیم. همچنین اگر پیاده روی طولانی مدتی در طی روز داشته باشیم، لازم است که صندلی انتخاب کنیم که پاشنه استانداردی داشته باشد. از طرفی باید کفش صندل را طوری انتخاب کنید که با استایل شما سازگار باشد.

لازم به ذکر است که کفش‌های باله و صندل‌های لژدار و بندی برای روزهای گرم تابستان انتخابی بسیار خوب و عالی است و باعث می‌شوند استایلی خاص و منحصر به فرد داشته باشید. این روزها در بازار با تنوع بسیار زیاد مدل‌های مختلف صندل رو به رو هستیم. به طور صندل‌ها و کفش‌های دخترانه تابستانی باید وزن سبکی داشته باشند. در واقع به نحوی باید باشند که اجازه نفس کشیدن به پاهای شما در فصل تابستان را بدهند. قبل از خرید یک جفت صندل دخترانه تابستانی حتما فکر کنید که با این صندل قرار است چه مدت پیاده روی داشته باشید و درچه جا و مکانی قرار است آن را بپوشید. در این مطلب از پرشین استایل قصد داریم به بررسی نکاتی که در زمان خرید صندل دخترانه تابستانی توجه داشته باشید، بپردازیم.

تابستان پیش رو صندل دخترانه چی بخریم؟

قوس صندل

صندل زنانه

اولین و مهمترین نکته‌ای که در زمان خرید صندل زنانه باید به ان توجه داشته باشید، قوس صندل است. صندل‌ها باید به نحوی طراحی شوند که قوس کف پا را به طور کامل پر کنند. لازم است بدانید اگر صندلی چنین ویژگی را نداشته باشد، سبب می‌شود پاها خیلی زود خسته شوند و همچنین احتمال گرفتگی و تاول زدن هم افزایش پیدا می‌کند. باید بگوییم به طور کلی کفش‌هایی خوب و استاندارد هستند که بخش میانی کفی آن ضخیم‌تر از سایر قسمت‌های آن باشد. در این صورت است که قسمت قوس پا و بخش‌های خالی کف پا پر خواهد شد.

حتما بخوانید:

کفش اسپرت دخترانه را بیشتر بشناسید.

بند چرمی

در زمان خرید صندل دخترانه حتما این نکته را به خاطر داشته باشید که در قسمت پشت صندل، یک بند چرمی ضخیم وجود داشته باشد تا از حرکت پا به سمت جلو و عقب، جلوگیری کند. جالب است بدانید که در پای شما 28 نوع استخوان قرار دارد که بزرگترین استخوان پا در قسمت پشت پا قرار دارد. بنابراین با بسته شدن بند چرمی ضخیم به دور پا باعث می‌شود که پا در داخل کفش محکم شود، تا بدین صورت بتواند از فشار اضافی که به استخوان‌ها واردمی‌شود جلوگیری کند.

سایز صندل

صندل دخترانه

معمولا باید کفش‌های تابستانی مخصوصا صندل دخترانه تابستانی از کفش‌های دیگر شما کمی بزرگتر باشد. توجه داشته باشید که در فصل‌ تابستان معمولا پاها کمی بزرگتر از حد معمول هستند. روزهای گرم تابستان و گرمای آن باعث می‌شوند که خون در پاها بیشتر جریان داشته باشد. با این حال باید صندلی انتخاب کنید که به پاها فشاری وارد نشود که سبب اختلال در جریان خون نشود. با توجه به تحقیقات و آمارهای انجام شده در انگلستان باید بدانید که 37 درصد از دخترخانم‌ها در اندازه کفش صندل تابستانی خود اشتباه عمل می‌کنند.

حتما بخوانید:

نحوه بدست آوردن سایز پا برای خرید اینترنتی کفش

پاشنه صندل

مناسب‌ترین و استاندارترین پاشنه کفش برای صندل‌های زنانه 4 سانتی‌متر است. در واقع این اندازه پاشنه باعث می‌شود فشار کمتری به پا، رام، کمر وارد شود. نکته قابل توجه این است که هرچه اندازه پاشنه بیشتر باشد، به بخش های داخلی مفاصل زانو فشار وارد می‌شود که همین امر باعث آسیب رسیدن به زانو خواهد شد. جالب است بدانید که پوشیدن کفش پاشنه بلند موجب می‌شود که وزن بدن به صورت مستقیم روی پاها تقسیم نشود و همین موضوع باعث می‌شود که عضلات ساق پا کوتاه تر شود و همچنین تاندون‌های آشیل ضخیم تر خواهد شد.

نکاتی که لازم است پیش از خرید صندل دخترانه تابستانی به آن توجه شود:

انعطاف پذیری بودن صندل

صندل دخترانه تابستانی

هر مدل کفشی که بخرید، لازم است که حتما دقت داشته باشید که منعطف باشد. به همین دلیل برای اطمینان پیدا کردن از میزان انعطاف یک دست خود را بر روی صندل بگذارید. با کمک نوک انگشتان خود کف کفش را بر روی سطح صاف فشار دهید. بعد از آن با دست دیگر خود نوک کفش، همان بخشی که انگشتان پا قرار می‌گیرد، بلند کنید. با این روش خواهید فهمید که چقدر کفش انعطاف دارد.

حتما بخوانید:

کفش کالج زنانه چه ویژگی‌هایی دارد و با چه استایلی ست می‌شود؟

بیشترین انعطاف پذیری کفش باید در قسمت میانی کفش باشد به نحوی که بخش جلویی کفش بدون هیچ مشکلی بالا بیاد. اما به جای آن باید بخش میانی ثابت در همان جا باقی بماند و در زمان بالا آمدن نوک کفش دچار خمیدگی نشود. لازم است بدانید اگر در زمان خم شدن نوک کفش تمامی قسمت‌های آن خم شود، بدین معناست که کفش به موقع راه رفتن باعث خسته شدن زودتر پا خواهد شد و پشتیبانی خوبی از کف پا نمی‌کند.

توجه به ساختار پا

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که لازم است در زمان خرید صندل دخترانه تابستانی به آن توجه داشته باشید، این است که پا باید در زمان حرکت کردن در یک حالت ثابت باقی بماند و به هیچ طرفی حرکت نکند. معمولا اکثر کفش‌های پاشنه بلند مخصوصا مدل‌هایی که ظاهر عجیب و قیمت نسبتا بالایی هم دارند، که اصلا به هیچ وجه مناسب راه رفتن نیستند. عموما طراحان این دسته از مدل کفش‌ها تنها تمرکزشان بر روی زیبایی کفش است و به سلامت‌ پاها خیلی توجه نمی‌کنند.

بیماری قند

لازم است بدانید که خانم‌های مبتلا به دیابت سراغ صندل دخترانه تابستانی نروند، این دسته از افراد خیلی زیاد مستعد مبتلا شدن به جراحت و زخم در پا هستند که عموما هم زخم این دسته از افراد دیرتر خوب می‌شود. همچنین ناگفته نماند که صندل‌هایی برای این دسته از افراد، طراحی و ساخته شده‌اند که جلوگیری از زخم شدن پا خواهد شد. لازم است بدانید که این افراد باید در صورت پوشیدن صندل هر روز پاهای خود را چک کنند تا در زمان دیدن زخم سریع برای درمان آن اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید