کفش اسپرت دخترانه را بیشتر بشناسید.

کفش اسپرت دخترانه

کفش اسپرت از وسایلی است که تقریباً همه افراد در هر رده سنی که باشند حداقل چند جفت از آن را دارند. کفش اسپرت به سبب کاربرد زیاد و راحت بودن آن نه‌تنها در فعالیت‌های ورزشی بلکه در انجام فعالیت‌های روزانه افراد نیز دیده می‌شود. کفش‌های اسپرت باعث می‌شود استایل شما بسیار جذاب و در عین حال راحت به نظر برسد. بیشتر افراد در مکان‌های مختلف از این نوع کفش استفاده می‌کنند.

تنوع در کفش اسپرت زیاد است و اگر شما انواع آن را بشناسید برای تکمیل استایل خود راحت‌تر انتخاب می‌کنید و زیبایی و از همه مهم‌تر راحتی در پوشش را به خود هدیه می‌دهید. برای آشنایی با انواع کفش اسپرت این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا در خرید کفش هوشمندانه‌تر عمل کنید.

کفش اسپرت چیست؟

کفش اسپرت

کفش‌های اسپرت کفش‌های راحتی به‌ حساب می‌آیند و اذیت‌کننده نیستند. البته با توجه‌ به راحتی این کفش‌ها در فعالیت‌های روزانه و روتین افراد جایگاه ویژه‌ای دارند. اما دقت داشته باشید که برای فعالیت‌های تخصصی ورزشی طراحی نشده‌اند و بیشتر برای فعالیت‌های با شدت کم اما ساعات طولانی مناسب‌اند. این نوع کفش دارای تنوع زیادی می‌باشد و ظاهر شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. کفش‌های اسپرت باعث جوان‌تر نشان داده ظاهر شما نیز می‌شود.

کفش اسپرت همانند بسیاری از اقلام پوششی از جنس‌ها و پارچه‌های متفاوتی می‌توانند تهیه شوند. جنس به کاربرد شده در تهیه و ساخت این نوع کفش بستگی به فصلی است که این کفش برای آن به طور اختصاصی تولید می‌شود. پارچه‌هایی که در تولید کفش به کار می‌روند شامل پارچه چرم و سایر مواد مصنوعی هستند. کفش‌های تولید شده با هر یک از این پارچه‌ها دارای ویژگی خاص و طراحی شده برای موارد کاربرد خاص می‌باشند.

حتما بخوانید:

نحوه بدست آوردن سایز پا برای خرید اینترنتی کفش

کفش کالج زنانه چه ویژگی‌هایی دارد و با چه استایلی ست می‌شود؟

مثلاً کفش‌های پارچه‌ای برای تابستان مناسب‌ترند. چون به علت ضخامت کمتر نسبت به چرم تنفس بهتری برای پا انجام می‌شود. اما در مقابل کفش‌های چرمی نیز برای فصول پاییز و زمستان بسیار کاربردی و مناسب‌اند. چرم استفاده شده در کفش‌های مناسب زمستان و پاییز مانع از ورود باران یا برف به درون کفش و گرم نگه‌داشتن پا می‌شود.

کفش‌های تهیه شده از الیاف مصنوعی عموماً دارای کیفیت مطلوبی نیستند و باعث می‌شوند تا پا خیلی زود و در مکدت زمان کوتاهی که در کفش است بو بگیرد. اما در شرایطی که الیاف‌های مصنوعی از مواد بازیافتی تهیه شده باشند و از فناوری‌های پیشرفته در تولید آن‌ها استفاده شده باشد استفاده از این کفش‌ها در جهت حفظ محیط‌ زیست بسیار مؤثر خواهد بود. جنس کفش انتخابی شما در هر صورت به نوع فعالیت و مدت‌زمان روزانه استفاده از کفش دارد که قبل از خرید این نکات را در نظر بگیرید تا کفش مناسب را انتخاب کنید.

نوعی دیگر از دسته‌بندی کفش اسپرت مربوط به‌ اندازه ساق این کفش است. کفش‌های اسپرت به دو دسته ساق بلند و ساق کوتاه تقسیم می‌شوند.

انواع کفش اسپرت

کفش‌های اسپرت بر اساس نحوه عملکرد و نوع کاربرد آن‌ها در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. انواع کفش اسپرت شامل موارد زید می‌شود:

 • کفش اسنیکرز
 • کفش نیم بوت چرم
 • کفش پیاده‌روی
 • کفش رانینگ (دو)
 • کفش تریل رانینگ (trail running)
 • کفش بندی
 • کفش کشی
 • کفش‌های چسبی
 • کفش کوهنوردی
 • کفش ساق‌دار
 • کفش اسپرت معمولی
 • کفش تنیس (tennis shoes)
 • کفش تریل رانینگ (trail running)

کفش اسنیکرز

کفش اسنیکرز انواعی از کفش اسپرت است که محبوبیت بالایی در میان طرف‌داران کفش‌های اسپرت دارد. این کفش به دلیل بی سر و صدا بودن هنگام حرکت به این نام خوانده می‌شود. کفش اسنیکرز دارای تنوع زیادی در رنگ‌بندی و مدل است و یکی از انتخاب‌های مناسب در دسته کفش اسپرت می‌باشد.

کفش نیم بوت چرم

نیم بوت چرم

کفش‌های نیم بوت در میان خانم‌ها بسیار محبوب بوده و حداقل یک جفت نیم بوت چرم در میان سایر کفش‌های هر خانمی مشاهده می‌کنید. این کفش‌ها تکمیل‌کننده استایل زیبا و خانمانه شما است و بسیار کاربردی است. معمولاً دارای رنگ‌هایی هستند که به راحتی با سایر رنگ‌هاست می‌شوند. کفش نیم بوت چرم در دو دسته رسمی و اسپرت جای می‌گیرند. بیشتر استفاده از این نوع کفش برای موارد رسمی است اما به‌ طور کلی استفاده از آن زیاد است.

کفش پیاده‌روی

کفش پیاده روی

کفش اسپرت پیاده‌روی برای ورزش‌های بسیار سبک مناسب است که از جمله این ورزش‌ها می‌توان با توجه به نام این نوع کفش به پیاده‌روی اشاره کرد. کفش پیاده‌روی دارای رنگ‌بندی زیادی است و معمولاً تمام سنین از آن استفاده می‌کنند. کفش پیاده‌روی برای ورزش‌های سنگین مناسب نیست. اما اگر قصد دارید برای برنامه پیاده‌روی خود کفش تهیه کنید. کفش‌های پیاده‌روی با داشتن گزینه‌های زیاد مدل و رنگ‌بندی انتخاب مناسبی برای شما هستند. کفش‌های پیاده‌روی از کفش‌های رانینگ سبک‌تر هستند و شما راحتی بیشتری را با آن‌ها حس می‌کنید.

پس اگر تنها قصد پیاده‌روی و نه دویدن دارید از کفش پیاده‌روی استفاده کنید. ظاهر کفش پیاده‌روی در جلوی کفش به‌صورت گرد است که اگر در هنگام پیاده‌روی پای شما با مانعی برخورد کرد آسیب به پای شما وارد نشود و تا جای ممکن ضربه توسط جلوی کفش گرفته شود. کفش‌های cross training نیز یک نوع کفش پیاده‌روی محسوب می‌شوند با این تفاوت که به شما اجازه انجام حرکات بیشتری را می‌دهند. این کفش‌ها به کفش‌های باشگاهی نیز شناخته می‌شوند و کاربرد آن‌ها کمی فراتر از تیک پیاده‌روی ساده است.

کفش اسپرت رانینگ (running)

یکی از پرطرف‌دارترین کفش‌ها کفش‌های رانینگ می‌باشد. کفش رانینگ مناسب پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت و یا دویدن استفاده می‌شوند. این کفش‌ها در قسمت‌های متفاوت مثلاً رویه یا کفی کفش دارای ضخامت‌های متفاوتی هستند که این تفاوت ضخامت در مدل‌های مختلف نیز فرق دارند. فرایند طراحی و تولید کفش اسپرت رانینگ از استانداردهای بیشتری نسبت به سایر انواع کفش تبعیت می‌کند. کفش رانینگ به‌گونه‌ای طراحی شده است تا در هنگام دویدن و انجام فعالیت ورزشی کمترین فشار به مچ و ساق پا وارد شود اما توجه داشته باشید که این نوع کفش برای انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی مناسب نیستند.

کفش تریل رانینگ (trail running)

اگر قصد دویدن یا انجام فعالیت ورزشی را بر روی یکی زمین ناهموار دارید بهتر است که از رانینگ تریل استفاده کنید. این کفش‌ها دارای لژ بلند و محکمی نسبت به کفش رانینگ هستند که در هنگام فرود آمدن شما بر روی ناهمواری و قرارگرفتن روی پستی‌وبلندی زمین کمترین فشار ممکن را به پای شما وارد می‌کند.

کفش بندی

باتوجه‌به اسم این کفش مشخص است که از بند برای بستن و محکم کردن پا در کفش استفاده می‌شود. این کفش‌ها یکی از بهترین انواع کفش برای پیاده‌روی و دویدن می‌باشند. بیشتر کفش‌های اسپرت تخصصی شده برای رشته‌های ورزشی بنددار هستند.

کفش کشی

کفش‌های کشی هیچ‌گونه بند یا چسبی برای محکم کردن کفش ندارند و جنس این نوع کفش از کش می‌باشد. کفش کشی به‌راحتی پوشیده می‌شود و به سبب کشی بودن آن احساس تنگ بودن کفش وجود ندارد اما توجه کنید که اگر قصد انتخاب کفش اسپرت برای پیاده‌روی و یا دویدن را دارید کفش کشی به هیچ وجه گزینه مناسبی برای شما نمی‌باشد و در طولانی‌مدت موجب آسیب‌دیدن پای شما می‌شود.

کفش چسبی

کفش چسبی

کفش چسبی کفش‌های زیبایی محسوب می‌شوند که اکثر نوجوان‌ها و یا کودکان علاقه زیادی به پوشیدن این نوع کفش دارند. کفش چسبی به‌راحتی با استفاده از چسب‌های تعبیه شده بر روی آن بسته و محکم می‌شود اما بدیهی است که چسب آن بعد از مدت کوتاهی خاصیت خود را ازدست‌داده و مثل قبل کفش را محکم نگه نمی‌دارد. پس اگر به دنبال کفشی هستید که برای مدت زیادی دوام داشته باشد کفش اسپرت چسبی گزینه خوبی برای شما نیست.

کفش اسپرت ساق‌دار

کفش ساق‌دار باتوجه‌به اسم آن ساق‌بلندتری نسبت به سایر کفش‌ها دارد. کفش ساق‌دار تا بالای قوزک بالا را می‌پوشاند و استایلی خاص را به همراه دارد.

کفش تنیس (tennis shoes)

کفش تنیس کفی صاف و نرمی دارد و این ساختار به دلیل این است که به هنگام برخورد با زمین کوبش کمتری دارد. ضخامت کفی این کفش بستگی به زمین تنیس دارد. اگر زمین از چمن پوشیده شده باشد باید جنس چمن و پوشش زمین را در نظر گرفت. کفش تنیس از نظر انعطاف‌پذیری نسبت به کفش‌های دویدن در رده پایین‌تری قرار دارد اما در مقایسه با کفش بسکتبال و والیبال انعطاف بیشتری را دارا می‌باشد.

کفش کوهنوردی (hiking shoes)

کفش کوهنوردی

کفش‌های کوهنوردی باتوجه‌به اینکه در محیطی استفاده می‌شوند که به شدت ناهموار و دارای سنگ‌ریزه‌های فراوان است باید سفتی و طراحی ویژه‌تری داشته باشد تا از آسیب رساندن به‌پای فرد کوهنورد جلوگیری کند. کفه کفش کوهنوردی از لاستیک ساخته شده تا در هنگامی‌که بر روی سنگ و نواحی سخت قرار می‌گیرد کمتر مورد ضربه واقع شود و همین‌طور مانع از افتادن فرد در سطوح شیب‌دار شود.

کفش کوهنوردی باید سبک باشد تا کوهنوردان بتوانند مسیر‌های طولانی و ساعات طولانی از آن استفاده کنند. با توجه‌ به اینکه وسایل همراه کوهنورد بسیار سنگین هستند کفش سبک نقش بسزایی در کمتر خسته شدن آن‌ها دارد. کفش کوهنوردی هم به‌صورت ساق‌دار و هم ساق کوتاه تولید می‌شود. اما نمونه ساق‌بلند آن برای استفاده در فصل‌های سرما بیشتر پیشنهاد می‌شود. اما به‌طورکلی ساق بلند بودن کفش کوهنوردی مانع از آسیب به مچ پا می‌شود.

کفش اسپرت همان گونه که شرح داده شد دارای انواع متفاوتی است که البته در هر یک از انواع آن دسته‌بندی‌های دیگری نیز مشاهده می‌کنید. کفش اسپرت باتوجه‌به کاربرد آن از جنس‌ها و پارچه‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. بهتر است در هنگام خرید کفش تمام نکات را در نظر بگیرید (کاربرد˓ بودجه˓ جنس کفش و …) تا انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

مدل کفشوبلاگ

انتخاب کفش زنانهکفش اسپرت زنانهکفش دخترانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید