میدونی چه رنگ لباسی باید بپوشی تا استایل جذاب‌تری داشته باشی؟

رنگ لباس

رنگ لباس یکی از مهمترین عوامل موثر در داشتن یک استایل زیبا و جذاب است. این موضوع خیلی مهم است، لباسی که می‌پوشیم متناسب با فرم اندام ما باشد. علاوه بر آن  باید دقت داشته باشیم که رنگ لباس به رنگ پوست ما بیاید.

قطعا برای شما هم پیش آمده است که زمانی که می‌خواهید لباسی را بخرید، به این موضوع فکر کنید که آیا این مدل لباس به من می‌آید یا نه؟ کدوم رنگ از این لباس بیشتر به من میاد؟

پس اگر برای شما مهم است که یک تیپ و استایل زیبا و شیک داشته باشید، باید  اول از همه بدانید که فرم بدن شما جزء کدام دسته از انواع فرم بدن قرار دارد. بعد از آن سراغ این بروید که کدام رنگ پوست متناسب با پوست شما است. ما قصد داریم در این مطلب از پرشین استایل به بررسی رنگ‌های متناسب با هر پوست بپردازیم.

  • رنگ لباس مناسب پوست‌های خیلی روشن و سفید!

اگر از آن دسته افراد هستید که پوست و خیلی روشنی دارید. زمانی که در آفتاب هستید سریعا به دنبال سایه میگردید تا پوستتان نسوزد، باید بدانید شما از آن دست افرادی هستید که به آن‌ها سفید برفی گفته می‌شود.رنگ‌هایی که به این نوع پوست می‌آبد رنگ‌های تیره است. یعنی بهتر است رنگ‌هایی انتخاب کنید که با پوست شما در تضاد باشد.

حتما بخوانید:

آشنایی با انواع رنگ پوست

رنگ‌های تیره تر مثل خاکستری، قهوه ای، سبز بطری‌ای، آبی تیره و رنگ‌های تیره‌ای که با پوست شما در تضادِ است، برای شما انتخاب خیلی خوبیست. اما یادتان باشد که نباید به سراغ رنگ‌های خیلی روشن بروید، زیرا باعث می‌شود چهره شما بی روح دیده شود. پس سرغ رنگ‌های پاستلی و خیلی روشن نباشید. البته باید بگویم منظور ما این نیست که تنها از رنگ‌های تیره برای استایل خود انتخاب کنید. بهتر است که از هر دو رنگ روشن و تیره همزمان استفاده کنید.

  • رنگ لباس مناسب پوست‌های سفید!

رنگ لباس مناسب پوست‌های سفید!افراد سفید پوست نسبت به افراد که پوست خیلی روشنی دارند، یه درجه تیره تر است. معمولا این دسته از افراد آبی، خاکستری، و سبز است. معمولا افرادی که تو شهرهای شمال کشور ما هستند، رنگ پوست آن‌ها این رنگی‌ست. این افراد هم بهتر است به دنبال رنگ‌هایی باشند، که با پوستشان در تضاد باشد. رنگ پوست‌های روشن محدود به انتخاب رنگ تیره نیستند اما بهتر است از هر دو رنگ روشن و تیره در استایل خود استفاده کنید. لازم است بدانید که رنگ‌های تیره‌ای مثل آبی تیره، سبز بطری‌ای، سدری، خاکستری، قهوه‌ای، قهوه‌ای روشن مارسالا و …. رنگ‌هایی هستند که خیلی به این رنگ پوستی می‌آید. البته اگفته نماند که رنگ‌های معمولی مثل سبز خنثی، قرمز، آبی و …. هم به این رنگ پوستی می‌آید. اما یادتان باشد که اگر می‌خواهید از رنگ‌های خنثی تو استایلتان استفاده کنید، بهتر است از اکسسوری‌های تیره استفاده کنید. اما اگر قصد دارید، لباس تیره بپوشید از اکسسوری‌های روشن استفاده کنید. اما چون رنگ پوست شما روشن است بهتر است که خیلی در استایل خود از رنگ‌های روشن استفاده نکنید. یعنی رنگ‌هایی مثل آبی آسمونی، سفید، شیری و … دوری کنید.

  • رنگ لباس مناسب پوست‌های قهوه‌ای روشن!

این رنگ پوست بدون اینکه تو نور آفتاب قرار بگیرد، ته رنگ طلایی دارد. معمولا این دسته از افراد چشم‌هایی به رنگ قهوه‌ای روشن و فندقی‌ست. همچنین باید بدانید که موهای آن‌ها بلوند تیره و یا قهوه‌ای روشن است. جالب تر از همه این است که این رنگ پوست یکی از قدیمی‌ترین رنگ‌های پوستی به حساب می‌آید.

این رنگ پوست نسبت به دو رنگ پوست قبلی رنگ‌های بیشتری رو میتوانند انتخاب کنند. افرادی که قهوه‌ای روشن دارند، لازم است هر روز با کمک ضد آفتاب از پوست خود مراقبت کنند. برخلاف دو رنگ پوست قبلی لازم است بدانید که رنگ‌های پاستلی بیشتر به این تیپ پوستی می‌آید.

رنگ پوست قهوه‌ای روشن و یا پوست عاجی از آن دست پوست‌های است که هر رنگی به آن‌ها می‌آید. بنابراین باید بگوییم رنگ قرمز برگ برنده شماست. اما بهتره از برخی از رنگ‌ها استفاده نکنید. بهتر است از رنگ‌هایی که به رنگ پوستی شما بیشتر شبیه است اصلا استفاده نکنید. مثل رنگ عاجی و قهوه‌ای.

بنابراین با توجه به اینکه از هر رنگی می‌توانید استفاده کنید، بهتر است که رنگ‌های متناسب با همان فصل را انتخاب کنید. مثلا در فصل زمستان و پاییز از رنگ‎های گرم و بهار و تابستان از رنگ‌های سرد استفاده کنید.

  • رنگ لباس مناسب پوست قهوه‌ای تیره

این رنگ پوست معروف به رنگ پوست زیتونی، قهوه‌ای تیره و سبزه است. معمولا این دسته از افراد دارای رنگ چشم قهوه‌ای تیره هستند. همچنین موهایی به رنگ خرمایی و یا قهوه‌ای تیره دارند. خانم‌هایی که پوست آن‌ها زیتونی گرم و یا قهوه‌ای تیره است، افرادی هستند که برنزه به حساب می‌آیند و می‌توانند لباس‌هایی به رنگ قرمز را انتخاب کنند. همچنین رنگ صورتی هم می‌تواند انتخاب خوبی برای آن‌ها باشد. اما یادتان باشد که همیشه از یک رنگ تنها برای استایل‌تان استفاده نکنید.

اگر علاقمند به طیف رنگی زرد هستید، به سراغ رنگ‌های پر رنگ آن بروید مثل خردلی. رنگ هایی مثل بنفش تیره، یشمی، دودی، آلویی بهترین انتخاب برای شما هستند. باید به شما بگوییم خیلی سراغ رنگ مشکی نروید، این رنگ باعث می‌شود پوست شما تیره تر به نظر برسد. به جای رنگ مشکی می‌توانید از رنگ ذغالی تیره و خاکستری تیره استفاده کنید. رنگ سفید یکی از آن رنگ‌هایست که توصیه می‌کنیم حتما از آن در استایل خود استفاده کنید.

 

 

این مطلب ادامه دارد…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید