فرم چشم شما در کدوم دسته قرار میگیره؟

فرم چشم

فرم چشم تاثیر بسیار زیادی در انتخاب نوع آرایش چشم، آرایش ابرو،آرایش مژه، آرایش لب و … داره. همچنین میتونه بر روی رنگ انتخابی برای آرایش پوست تاثیر گذار باشه.

هر کدوم از ما فرم چشم متفاوتی داریم، حتی اعضای یک خانواده نیز میتونه حالت فرم چشماشون باهم متفاوته.

تو این مطلب میخوایم با انواع فرم چشم آشنا بشیم.

انواع فرم چشم

1-چشم بادامی (Almond eyes)

فرم چشم بادامی

چشم بادامی یا  Almond Eyes‌، یکی از انواع فرمچشمِ که هر نوع سبک آرایشی به این چشم میاد. قسمت بیرونی چشم در فرم بادومی بزرگتر و گردتره و گوشه‌های داخلی چشم باریکتر. معمولا از این فرم چشم برای شخصیت‌های کارتونی در برنامه کودک و یا انمیشن‌ها استفاده میشه. این نوع چشم در دسته چشم‌های درشت قرار می‌گیره و معمولا افرادی که چشم بادامی هستند کمی چهره خشمگینی دارند. یکی از مشکلات شایع افراد چشم بادامی، وجود چین و چروک در قسمت گوشه چشمِ.

2- فرم چشم گرد(Round eyes)

فرم چشم گرد

چشم‌های گرد قسمت وسط چشمشون بزرگتره و گردی چشم بیشتر در اون قسمت دیده میشه و در نزدیکی گوشه‌های داخلی و بیرونی باریک تر میشه. افرادی که شکل چشمشون گِرده، جوون تر به نظر میرسند و همچنین چشماشون حالت خمار یا خواب بودن رو نداره.

3-چشم یکپارچه (monolid eye)

فرم چشم یکپارچه

چشم‌های یکپارچه، چشم‌هایی هستند که در اون‌ها پل دیده نمیشه و یا خیلی کم قسمتی از پلک قابل دیدنه.

با توجه به اینکه در این مدل چشم، ابرو پایین‌تره، چشم به طور طبیعی از بقیه انواع فرم چشم باریک تر به نظر میرسه. همچنین با بالا رفتن سن پوست بالای چشم ممکنه آویزون شه و قسمت زیر چشم پف کنه که باعث میشه چشم باریک . یکدست دیده شه.

لوسی لیو یا بازیگر کره ای‌، گونگ یو ، یکی از معروف‌ترین‌ چهرها با چشمان یکپارچه.

4-چشم برآمده (Protruding eyes)

فرم چشم برآمده

چشم‌های برآمده، چشم‌هایی هستند که اگه از نیمرخ نگاشون کنی برآمدگی چشم رو به طور واضح میتونی ببینی. این نوع از فرم چشم در گروه چشم‌های درشت قرار میگیره.

بارزترین ویژگی این نوع از چشم‎ها برآمدگی چشم و دیده شدن بخش زیادی از سفیدی چشمِ.

افرادی که چشم‌های برآمده دارند، معمولا متعجب به نظر میرسند و از معروف ترین چهره‌های دنیا که چشمهای برآمده داره میتونیم به آماندا سیفرید یا جود لا اشاره کنیم.

5-چشم رو به پایین (Downturned Eyes)

فرم چشم رو به پایین

این نوع از چشم‌ها، همون طوری که از اسمش مشخصه حالت رو به پایینی داره و یکی از معمول‌ترین چشم‌هاست. این چشم‌ها چون حالت رو به پایینی داره، بهش چشم خواب آلود نیز میگن.

به همین دلیل باید آرایش چشم طوری انجام شه که از حالت خواب بودن چشم کم بشه. این فرم چشم ممکن کمی سن افراد رو بیشتر نشون بده .

از معروف‌ترین چهره‌های دنیا که چشم‌های رو به پایین داره، هاتاوی یا کیتی هولمز یا حتی ایان سامرهالدر اشاره کنیم.

6- چشم رو به بالا(Up-turned)

فرم چشم رو به بالا

برای چشم‌های شخصیت‌های کارتونی خانم، معمولا از این نوع فرم چشم استفاده می‌کنند و یک فرم چشم ظریف و زیبا برای خانوم‌هاست. خط چشم گربه‌ای خیلی به این چشم میاد و زیبایی چشم رو چندین برابر میکنه.

اگه گوشه بیرونی چشمتون بالاتر از گوشه داخلی چشم باشه، چشم شما از نوع رو به بالاست.

گاهی اوقات به این مدل از چشم، چشم قلبی نیز گفته میشه که سوفیا لورن یا کریس پاین چشماشون این شکلیه.

7-چشم نزدیک بهم(Close-Set)

 فرم چشم نزدیک بهم

در این نوع از چشم‌ها، فاصله بین دو چشم از فاصله کره چشم کمتره. افرادی که چشم‌های نزدیک بهم دارند، معمولا باهوش و حیله گر به نظر میرسند. آرایش چشم باید طوری باشه که فاصله بین دو چشم رو بیشتر نشون بده و بهتره برای گوشه‌های داخلی چشم  از سایه سفید استفاده کنند.

8-فرم چشم از هم فاصله دار (wide-set)

فرم چشم از هم فاصله دار

در چشم ازهم فاصله دار،  فاصله چشم برخلاف مدل چشم بهم نزدیک از هم بیشتره. افرادی که چشم از هم فاصله دار دارند، معمولا ظاهری معصومانه، آرام و مهربانی دارند.

9-چشم با پلک افتاده(Hooded)

فرم چشم پلک افتاده

در این نوع از فرم چشم به علت پوستی بیشتری که بالای چین پلک وجود داره، پلک کوچیکتر دیده میشه و این نوع از فرم چشم فضای کمی پشت چشمشون برای آرایش وجود داره.

خط چشم باریک برای ان نوع از چشم‌ بسیار مناسبه.

10-چشم فرو رفته (deep-set)

فرم چشم فرو رفته

چشم‌های فرو رفته جزء چشم‌های درشته که باعث میشه استخون پیشونی برآمده تر دیده بشه و به دلیل اینکه مژه ها با زیر ابرو برخورد داره بهتره از ریمل‌های ضد آب استفاده کنند.

11- فرم چشم نامتقارن (asymmetrical)

فرم چشم نا متقارن

همون طوری که از اسم این نوع از چشم مشخصه، اندازه و شکل هر دو چشم یکی نیست.

مطالب مرتبط:

فرم صورت شما چه شکلیه؟ آشنایی با انواع فرم صورت

آشنایی با انواع رنگ پوست

 

وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید