وبلاگ

باید و نبایدها برای استایل خانم‌ها با توجه به قد

استایل

استایل مناسب و تیپ جذاب برای هر فردی مهمه و می‌تونیم بگیم کاملا شخصی و سلیقه ایه. هر آدمی با توجه به روحیه و تیپ شخصیتیش لباس‌ها و اکسسوری‌هایی رو برای داشتن یه استایل مناسب انتخاب میکنه. اما این مهمه که بدونیم اگه قد کوتاه یا قد بلندی داریم چه لباسایی بپوشیم تا استایل مناسب و زیباتری داشته باشیم.

درصد زیادی از خانم‌های ایرانی قد تقریبا کوتاهی نسبت به سایر کشورها  دارن و اکثر اونها  به دنبال این هستن که با نحوه لباس پوشیدن و انتخاب اکسسوری‌های مناسب کمی قد بلندتر از قدشون به نظر برسند. همچنین در دنیا، خانم‌های قد بلندی هستن که دوست دارن کمی کوتاهتر از قد خودشون دیده بشن.

 

استایل مناسب با توجه به قد افراد

تقریبا همه‌ی ما خانوم‌ها دوست داریم، قدمون بلندتر از قد واقعیمون دیده بشه. پس خیلی مهمه بدونیم که باید چه لباسایی بپوشیم تا قدمون بلندتر به نظر برسه و علاوه بر این بتونیم یه تیپ جذاب و خاص داشته باشیم. جالبه بدونید که اکسسوری‌ها هم برای اینکه قد بلندتر به نظر برسیم خیلی تاثیر گذارند.

قد کوتاه‌ها چی نپوشن؟

خانم‌های قد کوتاه در زمان انتخاب لباس و اکسسوری باید دقت بیشتری داشته باشن تا قدشون کوتاهتر از معمول دیده نشه و تنها با رعایت نکاتی ساده می‌تونند مناسب‌ترین استایل رو برای خودشون بسازند.

مانتو: مانتو‌هایی که تا زیر زانو یا بلندتر هستند، مناسب‌ترین و بهترین انتخاب برای آن دسته از خانم‌هایی است که دوست دارند قد بلندتر به نظر برسند. مانتو‌های کوتاه هم می‌تونید انتخاب کنید اما باید بدونید با چه شلوار و اکسسوری میتونید ست کنید تا قد بلندتر به نظر برسید.

مانتو

شلوار: شلوارهایی که اندازه آن‌ها تا قوزک پا است بیشتر مناسب افرادیه که قد متوسط و بلندی دارند. افراد قد کوتاه با پوشیدن این نوع شلوار کوتاه‌تر به نظر می‌رسند. همچنین شلوارهای خیلی چسب نیز برای افراد قد کوتاه توصیه نمیشه چون باعث کوتاه تر نشون دادن قدشون میشه. شلواری انتخاب کنید که فاق خیلی بلند و یا خیلی کوتاهی نداشته باشه چون این دو نوع شلوار باعث میشه پاهای و یا بالا تنه شما کوتاهتر از حد معمول دیده بشه که هر دو اینها در نهایت موجب میشه قدتون کوتاه‌تر به نظر برسه.

از لباس‌های آستین سه ربع یا همون لباس‌هایی که آستین‌هایشان تا روی آرنج و یا کمی پایین‌تر است دوری کنید. لباسی انتخاب کنید که طرح پارچه آن درشت و راه راه‌های افقی نداشته باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر پوشیدن لباس اور سایز مد شده است، باید توجه کنید که این لباس بیشتر برای افراد قد بلند طراحی شده و افرادی که قد کوتاهی دارند کمتر از آن استفاده کنند.

شاید شما هم یکی دو تا از این انتخاب‌های اشتباه رو در زمان خرید لباس انجام داده باشین و الان داخل کمد لباستون مثلا لباس راه راه افقی و یا شلوار فاق بلند داشته باشید و با خودتون فک کنید با متوجه شدن این نکته‌ها حالا چجوری از این لباسا استفاده کنم. تیم مشاوره پرشین استایل میتونه بهترین استایل رو با ست کردن اصولی و اکسسوری‌های مناسب به شما پیشنهاد بده طوری که با پوشیدن این لباس‌ها کوتاه‌تر از اون چیزی که هستید، دیده نشید.

اما چجوری می‌تونیم قد بلند‌تر به نظر برسیم؟

اولین نکته‌ای که در زمان خرید لباس باید دقت کنید تا به کشیده‌تر دیده شدن اندامتون کمک کنه جنس لباسه. برای بلندتر دیده شدن قدتون لباس‌هایی انتخاب کنید که جنس پارچشون لخته. مثل پارچه‌های حریر، کرپ حریر و…

حتما تا حالا پیراهن‌های بلند ماکسی پوشیدین و متوجه شدین که کمی قد بلندتر به نظر می‌رسید. پیراهن‌های بلند به دلیل یکپارچگی که دارن باعث میشن قد بلندتر و کشیده‌تر به نظر برسید. پس بهترین گزینه برای افرادی که دوست دارند در مجالس و مهمونی‌ها کمی قد بلندتر به نظر برسن، پیراهن بلند است. همچنین میتونید مانتو و شلواریه رنگ و یا شبیه بهم انتخاب کنید تا اندامتون کشیده‌تر به نظر برسه.

جالبه بدونید که یقه لباس هم تاثیر زیادی در کشیده‌تر دیده شدن اندامتون داره. لباس‌های یقه باز مناسب‌ترین انتخاب برای افراد قد کوتاهه و حتما لباسی انتخاب کنید که سایزتون باشه. لباس نباید نه خیلی تنگ باشه و نه خیلی گشاد.

شلواهای راسته یا straight  برای اینکه باعث میشه پاها کشیده‌تر و جذاب‌تر نشون داده بشه بهترین گزینه برای افرادیه که دوست دارن پاهاشون کشیده‌تر به نظر برسه.

شلوارهای فاق متوسط برای افراد کوتاه قد مناسب‌تره، چون در جای استاندارد قرار می‌گیره و باعث نمیشه که بالا تنه و پاها کوتاه‌تر به نظر برسه. همچنین اگه دوست دارین شلوار کوتاه بپوشید شلواری رو انتخاب کنید که با قوزک پاتون فاصله نسبتا زیادی داشته باشه.

همچنین در زمستان می‌تونید از بوت های بلند استفاده کنید اما یادتون باشه که باید بدونید این نوع بوت‌ها رو با چه لباسی بپوشید تا هم جذاب و شیک به نظر برسید و هم قد بلند.

و آخرین نکته‌ای که باعث میشه قد بلندتر به نظر برسین انتخاب استایل مونوکروم است. ینی بلوز و شلوار یه رنگ بپوشین که اندامتون کشیده تر به نظر برسه.

استایل مونوکروم

با چه اکسسوری‌هایی می‌تونیم استایل زیباتری داشته باشیم؟

با انتخاب اکسسوری مناسب با توجه به قدتون می‌تونید بهترین استایل رو برای خودتون بسازید. شاید هنوز خیلی از ماها فک کنیم مگه یه اکسسوری چقد می‌تونه موثر باشه که قد ما با انتخاب اون کوتاه‌تر و یا بلندتر به نظر برسه.

کیف، کفش و یا زیور آلات که نوعی اکسسوری هستند می‌تونند تاثیر زیادی در زیبایی استایل ما داشته باشند و به نوعی تکمیل کننده استایل هستند.

افرادی که تقریبا قد کوتاهی دارند، هرگز نباید از کیف‌های بزرگ زیور آلات درشت استفاده کنند. با اینکه انتخاب کیف، کفش، زیرو آلات و … سلیقه‌ایه اما توصیه ما به شما اینه اگه قد کوتاهی دارین، از زیور آلات ظریف و کیف‌های کوچک برای کامل کردن استایلتون استفاده کنید.

بنابراین با تمامی این نکاتی که بیان نمودیم:

قد لباس یکی از مهمترین پارامترهاست که باعث میشه کوتاه و یا بلند قدتر دیده بشید.

اگه قد بلندی دارین کیف‌های بزرگ و اگه قد کوتاهی دارین از کیف‌های کوچیک استفاده کنید. کیف‌هایی که بند بلند و اندازه آن‌ها کوچک هستند باعث قد بلندتر دیده شدن شما میشه.

افراد کوتاه قد مانتوهای پف و چین دار انتخاب نکنند و به جای آن‌ها از مانتوهای کتی و مانتوهای برش دار ساده و عمودی انتخاب کنید.

اگه مانتو و لباستون کمربند داره محل قرار گیری کمربند برای افراد کوتاه قد و بلند قد متفاوته. قد بلندها کمر بند رو باید وسط لباس قرار دهند تا بدن به دو قسمت تقسیم بشه و بالا تنه کمی کوتاه تر به نظر برسه و افراد کوتاه قد باید کمر بند رو زیر سینه ببندند تا اندامشون کشیده تر به نظر برسه.

اگه با بیان این نکات هنوز نمیدونی چی رو با چی باید بپوشی تا قد بلندتر به نظر برسی، میتونی از تیم پرشین استایل کمک بگیری. تیم پرشین استایل با توجه به نوع فرم بدنتون، قد، وزن، پوست چهره و …. به شما میگه که مناسب ترین استایل برای شما چی میتونه باشه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *