اولین قرار ملاقات چطور برخورد کنیم؟


اولین قرار ملاقات مهم نیست دوستانه باشه یا کاری مهم اینکه بدونید چجوری باید برخورد کنید.

یکی از مهمترین نیازهای ما برای داشتن ارتباط بهتر اینه که آداب معاشرت رو یاد داشته باشیم و اشتباهات معمول آداب معاشرت رو اصلاح کنیم. تو این مطلب میخوایم بگیم چه نکاتی رو در اولین ملاقاتتون رعایت کنید.

آداب معاشرت در اولین قرار ملاقات

1-لباس مناسب بپوشید.

در اولین قرار ملاقات لباس مرتب و اتو کشیده بپوشید.

 

در اولین برخورد با دیگران حتما لازمه دوش بگیرید و لباس‌های تمیز و اتو کشیده و مرتب بپوشید. چرا؟ چون اگه لباساتون کثیف، چروک و نامرتب باشه، تصویر خوبی از شما در ذهن مخاطب باقی نمیمونه.

رنگ و مدل لباستون رو هم میتونید با توجه به محیط و فصل انتخاب کنید. مثلا الان که تو فصل زمستون هستیم و نمیدونید چه رنگی برای این فصل مناسبه برای حضور در اولین قرار ملاقاتتون، میتونید مقاله تو فصل زمستان چه رنگی بپوشیم رو بخونید.

2-خوش بو باشید.

خوش بو باشید.

خیلی مهمه که وارد هر جمعی میشید اول بوی عطر شما در اون فضا بپیچه و بعد خود شما دیده بشید.

بهتره از عطرهای استفاده کنید که بوی ملایم‌تری دارند، چون عطرهای که بوی تندی دارند یا خیلی شیرین هستند طرفداران کمی دارند. عطرها رایحه‌های متنوعی دارند که اگه با رایحه عطرها آشنا نیستید، میتونید مطلب آشنایی با انواع رایحه‌های عطر بخونید و بهتر و دقیق‌تر عطر دلخواهتون‌رو انتخاب کنید.

3-وقت شناس باشید.

وقت شناس باشید.

 

وقت طلاست. پس باید همیشه وقت شناس باشید و به موقع برای قرارهای ملاقاتتون حاضر شید.

وقت شناس بودن مهمترین اصل در آداب معاشرته.

وقتی شما به موقع در دورهمی‌ها و جلسات شرکتتون حاضر میشید و یا اگه تاخیر کوتاهی داشته باشید و برای دیر رسیدنتون عذرخواهی کنید، حس احساس مسئولیت در قبال وقت دیگران رو به مخاطبتون انتقال میدید و این باعث میشه طرف مقابل از شما ذهنیت خوبی داشته باشه. اما سعی کنید اولین قرار ملاقات چه جلسات شرکت و یا دورهمی رو به موقع برید و دیر نرسید.

4-لبخند زدن رو فراموش نکنید.

در اولین قرار لبخند زدن رو فراموش نکنید.

 

یکی از مهمترین عناصر در روابط، لبخند زدنه. عنصری که نه تنها باعث میشه زیباتر و دوست داشتنی‌تر به نظر برسید، بلکه میتونه مثل یک جادو عمل کنه و مخاطب شما رو محو خودش کنه.

بهداشت نیوز میگه:

داشتن یه صورت خندان، شما رو فردی اهل معاشرت و باهوش نشون میده و دیگران رو ترغیب میکنه شما رو بیشتر بشناسند.

قطعا خود شما هم با افرادی که لبخند به لب دارند، تمایل بیشتری دارید تا باهاشون ارتباط برقرار کنید تا یه ادم اخمو و خشک.

سعی کنید در اولین قرار ملاقاتتون با هر کسی، لبخند بزنید و با روی خوش صحبت کنید. مخصوصا تو این روزا که خیلی درگیر مشکلات اقتصادی، کرونا هستیم و به یه لبخند از یه دوست نیاز داریم.

5-آداب نشستن

درست بشینید.

 

مهمترین مساله بعدی که باید در زمان اولین قرار ملاقات با دیگران باید بهش توجه کنیم، طرز نشستنِ ماست.

روی صندلی و یا مبل خیلی آروم و راحت بشینید و پاهاتون رو به موازات کنار هم قرار بدید. خیلی از افراد از سر عادت موقع نشستن در دورهمی و یا جلسات شرکت پاهاشون رو روی هم میزارند، این کار باعث میشه طرف از شما حس خوبی دریافت نکنه و از معاشرت با شما لذت نبره.

6-صاف بشین و قوز نکن!

صاف بشین.

 

کلا قوز کردن باعث میشه ژست و تیپ شما بهم بریزه. پس برای اینکه خوش تیپ و خوش استایل به نظر برسی، سعی کن همیشه صاف بشینی و صاف راه بری. هم موقع راه رفتن و هم موقع نشستن شونه‌ها و سرتو بالا بگیر. چون اینطوری هم خوش تیپ و خوش استایل به نظر میرسی و هم حرفه‌ای.

7-ارتباط چشمی برقرار کن.

ارتباط چشمی برقرار کن

 

برقراری ارتباط چشمی در برخورد با دیگران یکی دیگه از اصول آداب معاشرته. میدونستید بدن ما چند تا چاکرا داره که میتونیم از اونها در روابطمون استفاده کنیم. یکی از این چاکراها چشم‌ها هستند.

با برقراری ارتباط چشمی میتونید به طرف مقابلتون بفهمونید که به صحبتاش گوش میدید و منظورشو متوجه میشید. برای شماها هم پیش اومده که بدون صحبت کردن و تنها از طریق ارتباط چشمی با دوست صمیمی تون صحبت کنید؟

پس یادتون باشه، در اولین قرار ملاقات به چشم‌های طرف مقابلتون توجه کنید و ارتباط چشمی رو فراموش نکنید.

8-با دقت به حرفا گوش بده.

گوش بده

هیچ موقع تو صحبت کسی نپرید، اجازه بدین طرف مقابلتون کامل حرفشو بزنه و شما با دقت به حرفاش گوش کنید و بعد از تموم شدن صحبتاش، شما شروع به صحبت کنید. این روزا همه‌ی ما با مشکلات اقتصادی و مشکلات روحی رو به رو هستیم و نیاز به صحبت کردن و یک شنونده خوب و با درک داریم. پس وسط حرف طرف مقابلت نپر و فقط خوب گوش کن.

شنونده خوب بودن نه تنها باعث محبوبیت شما بین دوستاتون میشه، بلکه میتونید مسائلی که افراد  باهاشون رو به رو هستندرو از بیرون بررسی کنید و از تجربه هاشون استفاده کنید.

9-گوشی تو بزار کنار!

گوشی تو کنار بزار

 

این خیلی بده که تو قرارهای ملاقات، مخصوصا اولین قرار ملاقات، سرت تو گوشیت باشه. چک کردن ایمیل و شبکه‌های اجتماعی، جواب دادن پیام و تماس و … بدون توجه به طرف مقابلتون کار درستی نیست. فک کنید وقتی دوستتون داره با شما صحبت میکنه سرش تو گوشیش باشه و فقط الکی با یه آره یا نه جواب صحبتای شمارو بده، شما ناراحت نمیشید از این طرز برخورد؟ قطعا همه ما از این طرز برخورد ناراحت میشیم و این یکی از اشتباهات آداب معاشرت که اکثر آدما بهش بی توجه هستند.

پس تو هر قرار ملاقاتی گوشی تو کنار بزار، مگه اینکه اونقد تماس یا پیامک شما مهم باشه که مجبور باشید جواب بدین، در اینصورت با یه عذر خواهی میتونید اینکار رو انجام بدین اما تنها برای یه بار!

10-سعی کن تمرکز کنی!

در اولین قرار ملاقات سعی کن تمرکز کنی.

 

سعی کن تو چند دقیقه اول حضورت تمرکز تو بزاری روی صحبت ها و شناخت طرف مقابلت. یعنی همون اول کاری چشمات اینور اونور نچرخه. سعی کن به زبون بدن مخاطبت توجه کنی تا راحت تر بتونی آدمارو بشناسی و تجربه بیشتری از شناخت آدما بدست بیاری.

 

 

 

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
جستجو
حساب کاربری
سبدخرید