اکسسوری, وبلاگ

انواع عطر و موندگاری هر کدام از آنها چقدر است؟

عطر پرفیوم

انواع عطر رو اگه بشناسید، خیلی راحت‌تر میتونید تصمیم بگیرید کدوم نوع عطر رو باید انتخاب کنید.

عطر یکی از نیازهای اساسی برای هر شخصیه. خانم‌ها یا آقایون خوش تیپ میدونند که خوش استایل بودن لازمه اما کافیه نیست. قطعا بوی خوب دادن میتونه تکمیل کننده یه استایل خوب باشه.

طبق تحقیقاتی توی این زمینه انجام شده باید بگیم، افرادی که بوی خوبی میدن حافظه بهتری دارند و راحت‌تر میتونند با بقیه ارتباط برقرار کنند.

عطرها انواع مختلفی دارند و برای انتخاب یه عطر خوب باید بدونید، هر کدوم از عطرها چه ویژگی دارند.

اکثر ما برای خرید عطر به مشکل می‌خوریم و نمیدونیم چه عطری باید بخریم. چرا؟

چون نمیدونیم که عطرها به طور کلی به چند دسته تقسیم میشن و هر کدوم از اونها چه ویژگی‌هایی دارند.

تفاوتی که بین انواع عطر وجود داره، در میزان غلظت عصاره اون عطره. پس هر چقدر میزان عصاره روغنی عطر بیشتر باشه، موندگاری عطر بیشتره.

انواع عطر

پرفیوم

پرفیوم

اگه دنبال عطری با موندگاری بالا هستید و قیمت براتون مهم نیست، عطرهای پرفیوم بهترین انتخاب برای شما هستند.

این دسته از عطرها موندگاری بالایی دارند و گرون‌تر هستند، چرا؟ چون میزان عصاره عطری که برای این دسته از عطرها استفاده میشه، بین 15 تا 20 درصده و آب و الکل کمتری داخل این عطرها وجود داره.

عطرهایی که عصاره عطر بیشتری دارند، موندگاری بالاتری هم دارند و بوی خوش عطر بیشتر باهامون همراهه.

ادوپرفیوم

ادوپرفیوم

عطرهای ادوپرفیوم‌ یکی از پر فروش‌ترین و بهترین عطرهاست و طرفداران زیادی داره. چرا؟ چون هم قیمت مناسب‌تری نسبت به عطرهای پرفیوم داره و هم از موندگاری نسبتا بالایی برخور داره.

میزان عصاره‌ی عطری که در این دسته از عطرها استفاده شده بین 7 تا 15 درصده و به نسبت عطرهای ادوتویلت، ادکلن و اوفرش آب و الکل کمتری داره. پس اگه دنبال عطری با موندگاری نسبتا خوب و قیمت مناسبی هستید، عطرهای ادوپرفیوم رو امتحان کنید.

ادوتویلت

ادوتویلت

عطرهای ادوتویلت هم به نسبت عطرهای ادوپرفیوم، و پرفیوم ارزون‌تره و هم موندگاری کمتری هم دارند. میزان عصاره عطری که تو این دسته از عطرها استفاده شده، بین 1 تا 6 درصده و به میزان بیشتری آب و الکل در این عطرها وجود داره.

اگه عطری با بوی ملایم دوست دارید، این دسته از عطرهای به نسبت عطرهای پرفیوم و ادوپرفیوم بوی ملایم‌تری دارند، اما این نکته رو هم در نظر داشته باشید که موندگاری این دسته از عطرها کمتر از دو عطر قبلیه.

نکته جالب که در مورد عطرهای ادوتویلت اینه که این عطرهارو اگه روی مچ دست و گردن بزنید میتونه موندگاری بیشتری داشته باشه.

همچنین بخونید:

 آشنایی با انواع رایحه‌های عطر زنانه

ادوکلن

ادکلن

ادوکلن‌ها با توجه به قیمت ارزونی که دارند، طرفدارن زیادی دارند. عصاره عطری که در این دسته از عطرها استفاده شده به نسبت عطرهای ادوتویلت کمی کمتره. پس اگه از ادوکلن استفاده می‌کنید، برای اینکه همیشه بوی خوبی بدید، باید در روز چندین بار ازش استفاده کنید.

اوفرش

عطر اوفرایش

آخرین دسته از عطرها اوفرش‌ها هستند که تنها 3 درصد عصاره عطر در اونها جود داره. پس طبیعتا نسبت به عطرهای دیگه موندگاری خیلی کمتری داره و در طی روز برای خوش بو بودن باید دفعات بیشتری از این عطر استفاده کنید.

عطرهای اوفرش برای اون دسته از افرادی مناسبه که تنها رایحه عطر مورد نظرشون در این دسته از عطرها وجود داره و برای اونها مهم نیست که باید زود به زود همین عطر رو دوباره بخرند و هزینه بیشتری از یک عطر با موندگاری بالا برای این دسته از عطرها پرداخت کنند.

بنابراین:

  • اگه دنبال یه عطر با موندگاری بالایی هستید و قیمت براتون مهم نیست، عطرهای پرفیوم رو انتخاب کنید.
  • اگه دنبال یه عطر با قیمت مناسب‌تر و موندگاری بالایی هستید، عطرهای ادوپرفیوم رو انتخاب کنید.
  • اگه قیمت و موندگاری عطر به یه میزان براتون مهمه، عطرهای ادوتویلت رو انتخاب کنید.
  • و اگه قیمت از موندگاری عطر براتون اهمیت بیشتری داره، عطرهای ادوکلن و اوفرش رو انتخاب کنید.

پس می‌تونیم اینجوری بگیم که هرچه میزان عصاره عطر کمتر باشه و درصد آب و الکل بیشتری داشته باشه، عطر ارزون تر و موندگاری کمتری داره.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *